Blog

aktuality

Kolekce PANDA

NOVINKA

Nová spolupráce značky GEOX a Světového fondu na ochranu přírody (WWF) – více se dozvíte v sekci PRO KLIENTY. Cílem je přispět k projektům ochrany přírody a zejména podpořit ochranu ohrožených živočišných druhů.

Záměrem Geox je přiblížit děti a mládež blíže k přírodě a ukázat jim nový způsob, jak nahlížet a zkoumat planetu.


Recyklovatelné materiály

Zakoupením WWF produktů GEOX věnuje nadaci 2€ za pár.

Příběh GEOX

Prodyšná bota Geox je výsledkem šťastného nápadu, který Mario Moretti Polegato dostal při své návštěvě města Reno v Nevadě, kde propagoval svoji vinařskou společnost na obchodní konferenci. Při procházce, v jejímž průběhu byl rozčílen horkem, které pronikalo gumovými podešvemi jeho bot, tyto propíchal kapesním nožíkem. Tak vymyslel jednoduché a účinné řešení, jak se vypořádat s problémem vysoké teploty nohou.

Když se Moretti Polegato vrátil do Itálie, rozhodl se rozvinout tuto myšlenku v rámci malé obuvnické společnosti, která patřila jeho rodině, a zdokonalil technologii výroby gumových podešví. Tak vznikla první prodyšná bota a vzápětí na to byl zaregistrován patent. Poté, co se neúspěšně pokusil nabídnout svůj vynález největším společnostem v oboru a poté, co provedl tržní zkoušku s řadou dětských bot, začal Mario Moretti Polegato vyrábět boty Geox nezávisle. Původní patent byl postupně zdokonalován a zlepšován a sortiment výrobků se rozšiřoval o pánské, dámské i dětské boty.

John Malkovich wearing GEOX

Americký herec John Malkovich, který se představil na letošním filmovém festivalu v Benátkách, obouvá elegantní sneakers GEOX Aerantis, které znáte z našeho showroomu v Praze.

Zdroj: internetová média